Šek může být vypsán na čemkoli...

Šek může být vypsán na čemkoli, ale málokdy se ustupuje od papírové formy. Zajímavý případ takovéhoto atypického šeku se stal v roce 1970. Tehdy nakladatel magazínu Punch chtěl svému autorovi, satirikovi A. P. Herbertovi dát excentrickou prémii u příležitosti šedesátého výročí vydání jeho první publikace. Šek na 5 liber byl vypsán na hřbet krávy rasy Buernsey jménem Elba.

Button GR kontakt
K.o.T.a.S , s.r.o.
Míru 26
739 61, Třinec
tel.: +420 558 325 264
fax.: +420 558 335 134


Zasílání novinek e-mailem:


O nás


Firma K.o.T.a.S se již od svého založení v roce 1990 profilovala jako specialista na malou bankovní techniku - speciální počítačky bankovek, počítačky a třídičky mincí a především ověřovačky pravosti bankovek.

 

V roce 1990 jsme podepsali kontrakt s americkou firmou BRANDT o výhradním zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku v oblasti distribuce a servisu bankovní techniky. Od této americké společnosti jsme v roce 1992 obdrželi významné ocenění za nejlepšího distributora této firmy, a to v celosvětovém měřítku. V tomto kontextu lze například připomenout, že firma K.o.T.a.S u nás jako první zavedla dnes všeobecně uznávaný standard 3-D, tj. počítaček, které měří všechny tři rozměry bankovek, jako první přišla se systémem pro kontrolu ochranných okénkových proužků při rychlém počítání a byla to opět firma K.o.T.a.S, která jako první uvedla na trh počítačku, která kromě počtu kusů počítala i nominální hodnoty.

 

V roce 1996 jsme navázali obchodní spolupráci s japonským výrobcem počítaček bankovek TOYO COMMUNICATION Inc. Tímto okamžikem začíná pro firmu nové období spojené se zahájením vlastních vývojových aktivit. Dlouhodobé působení v oblasti bankovní techniky nás přesvědčilo, že nestačí již pouze zavádět novinky, které byly zkonstruovány a vyrobeny jinde. Firma začala vlastní vývoj, ve kterém zúročuje veškeré své dosavadní zkušenosti a nově se zaměřuje na nejožehavější problémy současného peněžnictví, tj. na detekci falsifikátů.

 

Během následujících dvou let firma K.o.T.a.S  získala statut samostatného vývojového a produkčního pracoviště a jako jediná firma v ČR s vlastním vývojem a výrobou může nabídnout takovou bankovní techniku, která pružně reaguje na specifické požadavky českého i zahraničního peněžnictví.

 

Spolupráce s japonským výrobcem TOYO COMMUNICATION Inc. se již posunula tak daleko, že firma K.o.T.a.S své vyvinuté systémy aplikuje a prodává v mezinárodním měřítku. Od roku 1999 se pravidelně a úspěšně prezentujeme se svými výrobky na mezinárodním veletrhu CEBIT v Hanoveru.

 

Firmě K.o.T.a.S bylo jako jediné české společnosti zabývající se vývojem a distribucí bankovní techniky opakovaně umožněno v pobočce Evropské centrální banky Deutsche Bundesbank, Frankfurt am Main, otestovat svá zařízení a zejména verifikační čidla přímo na bankovkách EURO vyprodukovaných všemi  tiskárnami cenin. Provedené testy potvrdily špičkovou kvalitu počítaček K.o.T.a.S a byly velmi vysoce hodnoceny i pověřenými pracovníky ECB. Spolupráce s  ECB nadále průběžně pokračuje.

 

Firma K.o.T.a.S zajišťuje záruční a pozáruční servis na celém území České republiky výhradně prostřednictvím svých zaměstnanců. Tento servis bankovní techniky je postaven na bázi servisního dispečinku a jemu podřízených pěti servisních středisek.

 

Firma K.o.T.a.S instalovala již více než 7500 počítaček bankovek a mincí v České republice a Slovenské republice a vyvezla okolo 2000 počítaček bankovek do zemí EU a Ruska.Systém FALSE HUNTER.

V roce 1997 se firma K.o.T.a.S začala zabývat vývojem systému pro verifikaci pravosti bankovek FALSE HUNTER (dále FH). Tento systém založený na vyhodnocování ochranných prvků bankovky v infračerveném spektru (IR) prokázal mimořádné schopnosti, překvapil odbornou veřejnost, předběhl dobu a způsobil malou revoluci v oblasti malé bankovní techniky. Již od následujícího roku jsou počítačky bankovek dodávané firmou K.o.T.a.S vybaveny systémem FH.

 

Originalita systému FALSE HUNTER spočívá v tom,  že software počítačky neporovnává jednotlivé skeny bankovek mezi sebou, ale s definicí pravé bankovky, která je exaktně daná. Proto je u FH zcela vyloučeno subjektivní nastavování jakési „citlivosti na falsy", kterou pochopitelně nelze nikdy definitivně nastavit.

 

Počítačky bankovek firmy K.o.T.a.S vybavené systémem FH ověřují pravost bankovky při plné rychlosti počítačky (až 1600 bankovek / min). Různé  měny a nominální hodnoty bankovek systém FH rozpoznává automaticky bez zásahu obsluhy.

 

Systém FALSE HUNTER a jeho způsob verifikace pravosti měny v IR spektru uvedený v roce 1998  na trh firmou K.o.T.a.S prokázal své schopnosti i na mezinárodním poli a vytýčil tak nový směr ve vývoji malé bankovní techniky. Teprve s několikaletým zpožděním se podařilo konkurenčním firmám  předvést počítačky s verifikací pravosti v IR spektru na různé kvalitativní úrovni. Systém FH je plně schopen samostatně a zodpovědně verifikovat pravost měny a proto není potřebné jej doplňovat o jiné verifikační systémy.

 

Kabinet platidel ČNB provedl opakované testy na všech známých typech padělků české měny všech tříd nebezpečnosti. Na základě úspěšných testů v ČNB máme svolení uvádět, že :

systém FH zachytí všechny dosud známé padělky české měny.

Provedené testy v pobočce Evropské centrální banky Deutche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem potvrdily špičkovou kvalitu systému FALSE HUNTER  a opět platí, že :

systém FH zachytí všechny dosud známé padělky EURO měny.Věříme, že si vyberete kvalitu a konečně - dnes již i tradici.